Web 2.0, Social Media, blogosfera, mikroblogi i serwisy społecznościowe. Blog Marty Klimowicz
czwartek, 20 października 2011

Niedawno na Facebooku zapytałam, jaki prezent będzie odpowiedni dla ośmiomiesięcznego dziecka. Dosyć szybko pojawiła się odpowiedź: iPad. No i faktycznie, po co dawać prezenty, które nie działają:

 

(W jakiś sposób jest to post scriptum do wpisu sprzed ponad roku.)

poniedziałek, 17 października 2011

Prowadzenie tegorocznego konkursu dla młodych przedsiębiorców Startup Fest oraz inicjatywa portalu Historia i Media "Hakowanie uniwersytetu" zmotywowały mnie, aby napisać o przedsięwzięciu, w które od pewnego czasu jestem zaangażowana.

Na imię mu Borrowick i służy ogólnej poprawie jakości życia poprzez dostęp do większej liczy ciekawych książek, a także (a może i przede wszystkim) - ich właścicieli, z którymi można odbyć na pewno niejedną ciekawą debatę. 

Borrowick to przykład z dziedziny hakowania uniwersytetu - nie wiem, jak wygląda sytuacja w naukach ścisłych, ale w humanistyce i naukach społecznych dostęp do najnowszej literatury jest prawdziwym problemem. Biblioteki kupują mało i rzadko, a wymiana informacji pomiędzy pracownikami i doktorantami często jest bardzo utrudniona, stąd też zwykle z dużym opóźnieniem dowiedzieć się można, że ktoś ma książkę, której z obłędem w oku poszukujemy od miesięcy. 

Serwis jest dostępny dla wszystkich i umożliwia pożyczanie nie tylko książek naukowych, dlatego śmiało logujcie się, zapraszajcie znajomych i uzupełniajcie go o swoje zbiory. Czytajmy więcej!