Web 2.0, Social Media, blogosfera, mikroblogi i serwisy społecznościowe. Blog Marty Klimowicz
poniedziałek, 30 kwietnia 2007
już jakiś czas temu onet kupił blog.pl, a tam ciągle stara bieda i layout sprzed ilu to już lat? nieczytelne informacje, reklamy, brak rankingu blogów, jedynie niejasna kategoria "polecane", brzydko i siermiężnie. i w dodatku, mam wrażenie, blogów tam coraz wolniej przybywa, to już nie ten portal, co kiedyś, w czasach wielu darmowych serwisów blogowych ten jest zbyt mało atrakcyjny, aby móc przyciągać nowe osoby swoją przemijającą już raczej sławą i stale odcinać kupony od tego, czym był w przeszłości. i w sumie, trochę przykro patrzeć, jak odchodzi do lamusa portal, który niewątpliwie ma swoje zaszczytne miejsce w historii polskiego blogowania. 
 
ciekawa jestem, co onet zamierza, czy kupił blog.pl, aby wykończyć konkurencję, czy jednak ma zamiar doprowadzić go do porządku i tylko czeka na jakiś dogodniejszy moment? według mnie szkoda by było, gdyby blog.pl zupełnie zniknął z polskiej blogosfery.
niedziela, 29 kwietnia 2007

 

mam takie poczucie, że wszystko już było, że bańka o nazwie web 2.0 jest już nasycona, a może i już przesycona i że w zasadzie wszystko jest już teraz bieganiem za własnym ogonem (wcale nie tak długim). czekam na coś świeżego, porywającego, rewolucjonizującego. pewnie się nie doczekam. bo przecież wszystko już było. reszta jest jedynie powielaniem obecnych schematów i genialnością na zasadzie scenariusza filmowego, w którym chłopak poznaje dziewczynę, chłopak traci dziewczynę, chłopak odzyskuje dziewczynę. wszędzie to samo: dodawania znajomych, koncentrowanie się wokół wspólnych problemów (teraz np. techcrunch pisze o serwisach dla ludzi z nadwagą) czy zainteresowań, dodawanie treści, dyskusje o niczym, blogowanie, nuda.

zaczynam czekać na web 3.0.  

sobota, 28 kwietnia 2007
techcrunch pisze o wakoopie - nowym serwisie, który podobnie do tego, jak last.fm obserwuje jakiej muzyki słuchamy, tak wakoopa ma śledzić, jakich aplikacji używamy. i w zasadzie nie byłoby w tym wszystkim za wiele ciekawego, gdyby nie fakt, że wakoopa jeszcze nie ruszyła - na stronie tejże obserwować możemy odliczanie do wielkiego startu (czyli wtorku), a nick gonzalez pisze o niej jak o czymś, co już istnieje. pociagnęło to ciekawą dyskusję o etyce blogujących: czy powinni czuć się zobowiązani tajemnicą i nie opisywać serwisu przed jej startem, skoro taka mogła być wola jego twórców, czy normalne jest, że chcą wyprzedzić wszystkich innych ze świeżą wiadomością?
 
plus świetny, moim zdaniem, komentarz:
następna wielka idea web 2.0: last.fm dla klawiatury.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9