Web 2.0, Social Media, blogosfera, mikroblogi i serwisy społecznościowe. Blog Marty Klimowicz
środa, 28 lutego 2007
 
zastanawiam się, dlaczego blog.pl czyni taką wielką tajemnicę z tego, jakie blogi są na tym serwisie najpopularniejsze? piszę doktorat, do któego przydałyby mi się takie informacje, nawet bez szczegółowych danych liczbowych, po prostu chciałabym znać pierwszą dziesiątkę czy dwudziestkę najczęściej odwiedzanych blogów. na onecie mają ranking najpopularniejszych blogów (ktoś wie, od kiedy tam to wisi? sama dopiero niedawno go zobaczyłam, wcześniej nie było czy moje nieprzywykłe do onetu oko po prostu tego nie zauważało?), na bloxie oczywiście też, a na blog.pl - nikt nic nie wie. mejle wysyłane do różnych osób z prośbami nie pomagają, otrzymuję odpowiedzi po tygodniu z listą szczegółowych pytań, a po co, a na co, czekam, aż każą mi jeszcze wyniki jakichś badań lekarskich przeprowadzić. no, nic, mój doktorat obejdzie się bez blog.pl, ich strata. ale może ktoś ma jakiś pomysł, czemu tak się z tymi wynikami tajniaczą?
 
update: notka pisana rano uzyskała teraz nowy wymiar, dostałam odpowiedź z onetu, który de facto odpowiada teraz również za blog.pl. okazuje się, że danych z zeszłego roku nie da sie otrzymać, a na tych najbardziej mi zależało. nikt tego nie liczył czy jak? dziwne.
postanowiłam ustosunkować się do syndykatu, jakąś presję chyba zaczęłam odczuwać. więc tak:
  1. podoba mi się nazwa, jak rzadko; jest mocna i wyraźna;
  2. dużo więcej jeszcze nie wiem, dopiero sie rozglądam, ale sama trafiłam już na kilka blogów, które mnie zaciekawiły - właśnie dzięki syndykatowi;
  3. i na pewno miło tu być:);
  4. ale najbardziej to intryguje mnie ta literka "t", która jest na wierzchu znaczka syndykatowego. że co, "t" jak...? jak tebe gada? jak tyranozaur? no własnie, to jest dla mnie niejasne, bo rozwiązanie, że jest to po prostu ostatnia literka słowa "syndykat", jakoś mnie rozczarowuje. może blox powinien ogłosić konkurs na najbardziej oryginalne rozwiązanie zagadki litery "t"? (ewentualnie litera ta mogłaby się co jakiś czas zmieniać, byłoby jak w "ulicy sezamkowej", gdzie każdy program sponsorowany był przez inną literę.)
a poza tym, to wraca sprawa blogosfera vs. eliza michalik. tylko ja mam wrażenie, że i tak będzie 1:0 dla michalik?
wtorek, 27 lutego 2007
o najstarszej, bo 107-letniej blogerce świata pisze gazeta. kto w polskiej blogosferze zasługuje na to miano? jan turnau? macie inne sugestie?
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5