Web 2.0, Social Media, blogosfera, mikroblogi i serwisy społecznościowe. Blog Marty Klimowicz
Blog > Komentarze do wpisu

popularność blogów a poufność informacji

 
zastanawiam się, dlaczego blog.pl czyni taką wielką tajemnicę z tego, jakie blogi są na tym serwisie najpopularniejsze? piszę doktorat, do któego przydałyby mi się takie informacje, nawet bez szczegółowych danych liczbowych, po prostu chciałabym znać pierwszą dziesiątkę czy dwudziestkę najczęściej odwiedzanych blogów. na onecie mają ranking najpopularniejszych blogów (ktoś wie, od kiedy tam to wisi? sama dopiero niedawno go zobaczyłam, wcześniej nie było czy moje nieprzywykłe do onetu oko po prostu tego nie zauważało?), na bloxie oczywiście też, a na blog.pl - nikt nic nie wie. mejle wysyłane do różnych osób z prośbami nie pomagają, otrzymuję odpowiedzi po tygodniu z listą szczegółowych pytań, a po co, a na co, czekam, aż każą mi jeszcze wyniki jakichś badań lekarskich przeprowadzić. no, nic, mój doktorat obejdzie się bez blog.pl, ich strata. ale może ktoś ma jakiś pomysł, czemu tak się z tymi wynikami tajniaczą?
 
update: notka pisana rano uzyskała teraz nowy wymiar, dostałam odpowiedź z onetu, który de facto odpowiada teraz również za blog.pl. okazuje się, że danych z zeszłego roku nie da sie otrzymać, a na tych najbardziej mi zależało. nikt tego nie liczył czy jak? dziwne.
środa, 28 lutego 2007, socin

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2007/02/28 23:51:17
Wygląda na to, że po wykupieniu blog.pl przez onet nie został przekazany beckup i stąd trudności w uzyskaniu danych.
-
2007/03/01 08:43:41
Blog.pl nigdy nie prezentował listy najpopularniejszych blogów. Wydaje mi się, że w momencie, gdy serwis przestał być rozwijany (czyli dawno temu), taka "funkcjonalność" nie była uważana za potrzebną. Inne było wtedy spojrzenie na blogi, blogujących i ich czytelników.

Może "ranking popularności" za rok 2007 nie będzie mocno odbiegał od tego, co działo się na blog.pl wcześniej.
-
2007/03/01 12:16:07
w chwili, gdy pojawi się - potencjalny - ranking za 2007 rok, ja już powinnam kończyć doktorat :).